מפגשי פיתוח לצוותים ניהוליים

מגוון של נושאים שיסייעו לבנייה ופיתוח של צוותי עבודה, לקידום עבודת ממשקים אפקטיבית ותוצאות עסקיות רצויות:

תפיסת תפקיד הצוות הניהולי

מפגש שמטרתו להגדיר ביחד עם בעלי העניין את המטרות והיעדים המשותפים של הצוות כדי להצליח. השאלה העיקרית שתעמוד במרכז החדר: מה יחשב להצלחה?

המפגש דיאלוגי ומתבסס על מפגש בין צרכים, רצונות ומיקודים עסקיים. המטרה להגדיר כיוונים אפשריים להצלחה ולהניח את היסודות לטובת פיתוח צוות יעיל ואפקטיבי.
 

תפקידים ואחריות בתוך הצוות

מפגש שמטרתו לחדד, להאיר ולברר את הייחודיות של כל אחד מחברי הצוות, בין אם מדובר צוות הד-הוק ו/או צוות אורגני. השאלה העיקרית שתעמוד במרכז החדר: מה אני צריך ורוצה כדי להביא את עצמי לידי ביטוי בצורה המשמעותית והאפקטיבית ביותר.
המפגש דיאלוגי ומחבר בין אחריות, תפקידים ואנשים ומברר בתבונה ורגישות מה צריך עוד כדי להצליח.

קשר, תקשורת וערבות הדדית

מפגש שמטרתו לחדד, לחזק את מנגנוני התקשורת והקשר בין השותפים. השאלה העיקרית שתעמוד במרכז החדר: כיצד מקדמים תרבות צוותית בעלת תחושת שותפות חזקה, הערכה הדדית, חוסן ושיתוף פעולה.

מיפוי שותפים נוספים בארגון

מפגש שמטרתו למפות שותפים אפשריים להצלחה בתוך הארגון ומחוצה לו. השאלה העיקרית שתעמוד במרכז החדר: מה או מי הם המשאבים הקיימים שהצוות זקוק להם כדי להצליח.
המפגש יעסוק בעיקר במיפוי ופעולות קונקרטיות נדרשות לטובת רתימה, השפעה והעמקת הקשר.

הכרה, הוקרה ותודה

מפגש שמטרתו לשלב בין תפיסה שמקדמת תרבות ארגונית הכרוכה ב"התמקדות בטוב" שבארגון לפרקטיקה של משובים חיוביים, הכרת תודה, הקשבה הדדית מעמיקה והערכה. השאלה העיקרית שתעמוד במרכז החדר: כיצד אנחנו מקדמים אקלים צוותי וארגוני חיובי.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now